Praha 1 usiluje o proměnu Revoluční ulice k lepšímu

10. 8. 2016 | Praha TV

Revoluční ulice, Štefánikův most a navazující ulice a prostranství jsou posledním úsekem městského bulváru, který vznikl ve stopě takzvaného Staroměstského hradebního okruhu. Ten stále čeká na proměnu k lepšímu a podrobnosti o jeho budoucnosti zjišťovala reportérka Johanka Hubičková.

V rámci postupné revitalizace veřejných prostranství si městská část Praha 1 chce zvelebit Revoluční ulici i její přilehlé okolí.

“Městská část Praha 1 na tom pracuje už dlouho. Už v roce 2008 si nechala zpracovat studii využitelnosti tohoto území. Pochopitelně naší povinností, aby současně s tím vznikl ten veřejný prostor, to propojení tý pěší zóny z náměstí Republiky až po Vltavu, až po tu patu Štefánikova mostu,” řekl Oldřich Lomecký (TOP 09) – starosta MČ Praha 1.

V loňském roce se radní hlavního města rozhodli přípravu stavby kolektoru zastavit. V současné době leze tedy opět reálně uvažovat o kompletní revitalizaci Revoluční ulice.

“My počítáme zhruba s obdobím tří, čtyř let, než by k tomu došlo. A pak samozřejmě ta doba té výstavby může být, řekněme, jeden a půl až dva roky. Odhad je zhruba 350 milionů. To je hrubý odhad,” dodal Oldřich Lomecký (TOP 09) – starosta MČ Praha 1.

Ulice Revoluční je přetížena automobilovou dopravou a pěším je zejména na Novoměstské straně vyhrazen pouze nedůstojný koridor.

“Chceme přesvědčit město, aby zařadilo do svého rozpočtu řádek, kapitolku financování revitalizace revoluční ulice. Přinášíme k tomu i takový nápad, podnět, aby na pozemku, který je na konci Revoluční ulice, kde už metropolitní plán počítá s tím, že by se zde mohlo stavět, vznikl pavilon pro Muchovu Slovanskou epopej. Revoluční ulice zatím zaostává v pozornosti města. Je to, použiju lidové slovo, nakopnutí života v Revoluční ulici,” sdělil Filip Dvořák – místopředseda hospodářské komor, MČ Praha 1.

Jak říká pan starosta MČ Praha 1, proměna Revoluční ulice z ošklivé Popelky v pěknou slečnu nebude jednoduchá. Všichni si ale budeme přát, aby v budoucnu namísto bezdomovců jsme na tomto pěkném prostranství mohli vidět třeba právě Slovanskou epopej.

ZDROJ: Praha 1 usiluje o proměnu Revoluční ulice k lepšímu