HK Prahy 1 chce změnit povolování předzahrádek

1. 7. 2017 | Hospodářská komora na Praze 1 chce ve spolupráci s magistrátem a městskou částí zjednodušit postup pro povolování restauračních předzahrádek.

Problémy s předzahrádkami? Řešení nabízí Hospodářská komora

29. 6. 2017 | Zhruba před měsícem v médiích proběhla vlna věnovaná byrokratickým potížím spojeným se zřizováním předzahrádek u restaurací a barů v hlavním městě. Hospodářská komora Prahy 1 se rozhodla konat.

Řešení na problémy s předzahrádkami nabízí Hospodářská komora

29. 6. 2017 | Zatímco vedení města prozatím jen mluví, Hospodářská komora Prahy 1 se rozhodla konat a hledá řešení pro zjednodušení úřednického procesu při zařizování předzahrádek.

Obnova zahrádek před hospodami se zjednoduší. Aplikace má zkrátit vyřízení povolení ze tří dnů na tři hodiny

29. 6. 2017 | Hospodářská komora v Praze 1 hledá způsob, jak usnadnit podnikatelům prodlužování předzahrádek. Komora chce aplikaci, která by celý proces zkrátila ze tří dnů na tři hodiny.

Webová aplikace má usnadnit povolování předzahrádek

29. 6. 2017 | Hospodářská komora navrhuje Praze, aby vytvořila aplikaci pro povolování předzahrádek. Ta by měla zjednodušit byrokracii. Testovat by ji mohla začít první městská část.

Povolování restauračních předzahrádek

28. 6. 2017 | Český rozhlas – Přepis rozhovoru s Filipem Dvořákem pro relaci „Den v 60 minutách“

Hospodářská komora Prahy 1 chce změnit povolování předzahrádek

28. 6. 2017 | Hospodářská komora na Praze 1 chce ve spolupráci s magistrátem a městskou částí zjednodušit postup pro povolování restauračních předzahrádek.

Peklo pro stovky předzahrádek: Podnikatelé v Praze každý rok pracně žádají o povolení

28. 6. 2017 | Centrum Prahy je známé vysokou koncentrací venkovních předzahrádek. Za příjemným posezením v malebných uličkách metropole se ale schovává neuvěřitelná byrokracie, jejíž systém existuje beze změny už od 90. let minulého století.

Obnova zahrádek před pražskými restauracemi bude snazší. Majitelům pomůže online aplikace

28. 6. 2017 | Pražským živnostníkům by se mělo od příštího roku ulevit při sjednávání předzahrádek. Hospodářská komora na Praze 1 plánuje spustit aplikaci, která by měla razantně zkrátit čekací lhůtu na povolení v případě, že žádáte o stejnou předzahrádku jako v předešlém roce.

Chceme pěší zónu Na Poříčí, žádají místní podnikatelé

19. 6. 2017 | V klidnou promenádu se zelení a množstvím předzahrádek restaurací se má změnit dnes frekventovaná a ošklivá ulice Na Poříčí.

Sdílené ubytování musí mít jasná pravidla, apeluje Hospodářská komora Praha 1

9. 6. 2017 | Airbnb zůstane zřejmě i do budoucna nedílnou součástí české ekonomiky, musí však dostat jasná pravidla. Hospodářská komora Praha 1 proto připraví standardy pro tento druh podnikání a bude usilovat o to, aby se staly závaznými pro všechny, kdo sdílené ubytování v Praze nabízí.

Sdílená ekonomika, nebo byznys? Ubytování přes Airbnb chtějí regulovat hoteliéři i zástupci měst

9. 6. 2017 | Zájemce o nocleh v Praze si dnes může rezervovat i jeden z tisíců bytů, které jako sdílené ubytování zprostředkovává zejména společnost Airbnb. Metropole bude letos podle Airbnb dokonce patřit mezi turisticky nejžádanější města světa.

Iniciativa chce oživení lokality Na Poříčí

9. 6. 2017 | Kavárna, kde vědí, jakou kávu pijete nejradši, květinářka, která vás při nákupu pugétu voňavých květin osloví jménem, sousedé, kteří rozhodně nejsou anonymní. V Berlíně takhle idylicky fungují „kiez“ – čtvrti postavené na osobních vztazích, místa, která se stala součástí životního stylu svých obyvatel.

Lomecký: Pro Airbnb je třeba stanovit jasná legislativní pravidla

8. 6. 2017 | Poskytování ubytování v soukromí přes aplikace typu Airbnb musí dostat jasná legislativní pravidla. Hospodářská komora (HK) uvedla, že v první městské části připraví standardy pro tento druh podnikání.

Reportáž ze Žofínského fóra věnovaného problematice Airbnb

8. 6. 2017 | Dne 8.6.2017 se uskutečnila diskuze, tzv. Kulatý stůl Žofínského fóra, věnovaná problematice Airbnb.